Bike park
Kyčerka

Bike Park Kyčerka náleží do soustavy (Specialized) Bike Resortu Valašsko. Nachází se ve Velkých Karlovicích v jedinečném prostředí Beskyd a nabízí vyžití pro bikové profíky i začátečníky. Otevřeno je mimo pondělí každý den. Byl slavnostně otevřen v roce 2012 jakožto nový zábavní areál.

Bike Park je umístěn na jižním svahu v údolí Pluskovec (700 m n.m.). Disponuje kotevním vlekem (905 m) a nabízí možnost pohoštění v nově sroubené valašské hospůdce se stejnojmenným názvem „Kyčerka“. Dále je možnost se samozřejmě ubytovat hned v obci Velké Karlovice, které nabízí ubytování zejména pro rodiny s dětmi.

Návštěvníci mají možnost vybrat si ze 3 trailů, 2 propojek a 1 výstupového trailu. Celkem se jedná o více než 7 km cyklotras.

Trasy jsou rozděleny podle obtížnosti na 3 úrovně:

Mezi jednotlivými trasami lze však volně přejíždět, když jsou mezi trasami různá propojení. Areál Kyčerka není ovšem rájem pouze pro letní období. Turisty je hojně navštěvován i v zimě, ačkoliv se tedy jedná o trochu jiná areál, nicméně pouze názvem. Ski areál Kyčerka a jeho svahy se nachází také v údolí Pluskovec ve Velkých Karlovicích.