Jsou poskytovány SMS půjčky i pro problémové klienty?

I ti, kteří měli v minulosti problémy se splácením úvěrů a řadí se tak mezi problémové klienty, mají šanci získat další půjčku. Určeny jsou pro ně hlavně nebankovní půjčky.

Půjčky bez registru

V kategorii SMS půjčky i pro problémové klienty najdeme hlavně půjčky bez registru. To, že se nenahlíží do registru dlužníků, je vyváženo například vyšší cenou za půjčku, nižší možnou částkou a samozřejmě jsou stanoveny vysoké sankce při nesplacení půjčky.

U banky se nepochodí

U banky lidé s horší platební minulostí zpravidla neuspějí. Banky si své klienty dobře prověřují, a kdo má nějaký „škraloup“, pocítí silné znevýhodnění. Většinou ani nezáleží na tom, jak vysokou částku a komu dlužil. Do registru dlužníků se může přitom dostat téměř každý. Stačí pozdě zaplacený účet za telefon nebo poštou nedoručený příkaz k platbě.

Mobilní telefon nutností

Potvrzení půjčky bývá zpravidla řešeno pomocí SMS zprávy. Je tedy nutné mít po ruce mobilní telefon. Když je s připojením na internet, není ani nezbytně nutný počítač. Žádat se ale dá jak před internet v mobilu, tak klasicky přes počítač. Zaslání ověřovacího poplatku 1 Kč může u některých nabídek prodloužit dobu schválení půjčky. Slouží k ověření funkčnosti bankovního účtu klienta. Pro rychlejší obdržení peněz musí člověk hledat SMS půjčky bez 1 Kč, jelikož přeposílání oplatku z účtu na účet celý proces protáhne.

Rychlé půjčky téměř pro každého

Nebankovní SMS půjčky jsou vhodné skoro pro každého. Není divu, že patří mezi oblíbený typ rychlých nebankovních úvěrů. Určeny jsou pro situace, kdy člověk potřebuj půjčit jen nízký obnos a vyžaduje peníze na účtu co nejrychleji. K výhodám SMS půjček i pro problémové klienty patří rychlost, snadné vyřízení a nízké nároky na žadatele. To svádí k jejich zlehčování.

Vždy zodpovědně

Žádnou půjčku nelze brát na lehkou váhu, ani tu nejmenší. SMS půjčky bývají krátkodobé a někdy se jim říká „půjčky před výplatou“. Termín splacení je maximálně jeden měsíc. Kdo špatně zváží své možnosti, může se kvůli pár stokorunám nebo tisícovkám dostat do potíží. Ignorace výzev k zaplacení vede u nezodpovědných klientů až k exekuci. Nedoporučuje se splácet půjčky dalšími půjčkami, člověk se dostane do bludného kruhu půjček, ze kterého někdy vede až osobní bankrot.