Vsetín

Město Vsetín leží na území Zlínského kraje. Protéká jím řeka Vsetínská Bečva. Leží 27 km severovýchodně od krajského města Zlína. Do roku 2003 bylo též okresním městem. Dle statistik ČSÚ žije ve Vsetíně k 1.1.2017 celkem 26 190 obyvatel. Katastrální výměra města je 57,61 km2. Vsetín leží v nadmořské výšce 348 m n. m. Mapu Vsetína si můžete prohlédnout či vytisknout zde: Mapa

První zmínky o Vsetínu pochází z let 1297-1308 a jsou spojeny s řádem templářských rytířů. Velmi bouřlivé bylo pro město a okolí zejména 17. století, ve kterém jej vyplenili Tataři (Turci) a proběhla zde silná rekatolizace a rebelie související se třicetiletou válkou.

Ve 20. století se město orientovalo na těžký průmysl. Nacházely se zde závody Zbrojovky a také továrny Josefa Sousedíka na výrobu elektromotorů. Ve 2. polovině 20. století se projevila hospodářská krize těžkého průmyslu a nedostatek středního a lehkého. V kombinaci s nedostatečnou bytovou zástavbou se město na počátku 21. století sice rozvíjelo, ale ztratilo svůj potenciál střediska pro okolní území.

Pro další informace klikněte na odkaz – budete přesměrování na webové stránky obce.

Město Vsetín