Karolinka

Město Karolinka se nachází ve Zlínském kraji, v okrese Vsetín. Leží zhruba 18 km východně od Vsetína v údolí Vsetínské Bečvy. K 1.1.2017 zde dle statistik ČSÚ žilo 2549 obyvatel. Katastrální výměra obce je 42,14 km2. Město leží v nadmořské výšce 483 m n. m. Mapu města si můžete prohlédnout či vytisknout zde: Mapa

Město bylo původně pouze místní částí obce Nový Hrozenkov s názvem „Karolinina huť“. Šlo o sklárnu z 19. století, kterou založil Salomon Reich. Pojmenoval ji po své nevlastní matce. Sklárna dodnes částečně funguje. Po odtržení v roce 1949 došlo později v roce 1951 k přejmenování obce do dnešní podoby, a tedy „Karolinka“. Znaku obce se proto evidentně symbolicky dominuje skleněný pohár.

Mezi další symboly města patří určitě také místní vodní nádrž Karolinka, která se nachází v jižní části města. Nádrž o objemu 7,65 milionu krychlových metrů byla uvedena do provozu v roce 1985. Najdeme ji také pod názvem Stanovnice. Nádrž zásobuje pitnou vodou Vsetínsko, Zlínsko a Valašské Klobouky.

Pro další informace klikněte na odkaz – budete přesměrování na webové stránky obce.

Město Karolinka